Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

ekonomika [23.11.2012 18:28]
raptorek
ekonomika [07.05.2013 20:25] (aktuální)
Řádek 3: Řádek 3:
  
 ===== Expanze ===== ===== Expanze =====
-Expanze je území, na kterém je možno težit suroviny. Každa expanze, kromě [[ekonomika#domovská expanze|domovské]], má omezené zdroje podle velikosti expanze.  +Expanze je území, na kterém je možno těžit suroviny. Každá expanze sama o sobě vydělává **65** minerálů. Aby hráč vytěžil více surovinmusí na expanzi koupit peony (scv, drone, probe).  
-Na každé expanzi může těžit 20 peonů minerály 4 peoni vespenKaždá expanze sama o sobě vydělává **65** minerálů. + 
 +=== Normální expanze ===  
 +Jde o nejběžnější typ expanze, který lze ve hře najít. Tento druh expanze nemá nekonečné množství surovin, tudíž časem dojde k jejímu úplnému vytěžení. Na této expanzi lze postavit všechny druhy [[budovy|budov]], téměř bez omezení.  
 + 
 +Množství minerálů vespenu na nově objevené expanzi je náhodnýMinerály se pohybují od 5000 do 8500, vespen od 0 do 1800 s tím, že pokud je na expanzi maximum minerálů, nemůže zde být maximum vespenu a naopak
  
 === Domovská expanze === === Domovská expanze ===
Řádek 18: Řádek 22:
 Každá expanze, na které se nachází [[budovy#chram_xel_naga|Chrám Xel'Naga]], má neomezené množství minerálů i vespenu. Optimum peonů je 12, tedy stejně jako na všech ostatních expanzích. Tento druh expanze lze nalézt, ovšem pouze [[budovy#chram_xel_naga|za určitých okolností]], i dobýt od jiných hráčů. Expanze s Chrámem Xel'Naga jsou také často cílem útoku cizích hráčů.  Každá expanze, na které se nachází [[budovy#chram_xel_naga|Chrám Xel'Naga]], má neomezené množství minerálů i vespenu. Optimum peonů je 12, tedy stejně jako na všech ostatních expanzích. Tento druh expanze lze nalézt, ovšem pouze [[budovy#chram_xel_naga|za určitých okolností]], i dobýt od jiných hráčů. Expanze s Chrámem Xel'Naga jsou také často cílem útoku cizích hráčů. 
  
-===== Těžba surovin ===== +===== Velikost expanze =====
- +
-=== Velikost expanze ===+
 Velikost expanze, nebo také ideální počet peonů, je hodnota expanze, která určuje kolik peonů může fungovat se 100% efektivitou. Pokud je tato hodnota překročena, efektivita dalších peonů klesá. Každá dvojice peonů nad ideální počet těží o **2** minerály méně, než předchozí. \\ Velikost expanze, nebo také ideální počet peonů, je hodnota expanze, která určuje kolik peonů může fungovat se 100% efektivitou. Pokud je tato hodnota překročena, efektivita dalších peonů klesá. Každá dvojice peonů nad ideální počet těží o **2** minerály méně, než předchozí. \\
 Velikost expanze (ideální počet peonů) je od [[Novinky SCo2 Leto._veku|Letního mezivěku 2012]] pevně stanovený na 12 peonů. I domovská expanze má optimum 12 peonů. Jedinou výjimkou je expanze [[planeta_braken#benefity_planety|Brakenu]], která má vždy optimum **20** peonů. Maximální kapacita každé expanze je 20 peonů.  Velikost expanze (ideální počet peonů) je od [[Novinky SCo2 Leto._veku|Letního mezivěku 2012]] pevně stanovený na 12 peonů. I domovská expanze má optimum 12 peonů. Jedinou výjimkou je expanze [[planeta_braken#benefity_planety|Brakenu]], která má vždy optimum **20** peonů. Maximální kapacita každé expanze je 20 peonů. 
Řádek 27: Řádek 29:
  
 Efektivitu peonů a množství vespen peonů je možné zvýšit výzkumem příslušných [[upgrady#upgrade_produkce|upgradů]].  Efektivitu peonů a množství vespen peonů je možné zvýšit výzkumem příslušných [[upgrady#upgrade_produkce|upgradů]]. 
- 
-=== Suroviny na objevených expanzích === 
-Množství minerálů a vespenu na nově objevené expanzi je náhodný. Minerály se pohybují od 5000 do 8500, vespen od 0 do 1800 s tím, že pokud je na expanzi maximum minerálů, nemůže zde být maximum vespenu a naopak.  
  
 ===== Ceny expanzí =====  ===== Ceny expanzí ===== 
 
ekonomika.txt · Poslední úprava: 07.05.2013 20:25 (upraveno mimo DokuWiki)
 
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki