Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

vek9 [07.05.2013 20:25] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +//Poznámka autora://
  
 + //Tato kronika se nesnaží býti dokonale faktografickým popisem vývoje a průběhu devátého věku. Jde o spíše beletristický popis vzniklých zvratů, které se v tomto věku udály. Děkuji za pochopení//
 +
 +==== Aeon Nine (Éra devátá) ====
 +
 +Základny všech národů na většině planetách známé části vesmíru se otřásaly pod organizovanými útoky odpadlíků. Nikdo neměl být ušetřen a vyhledávany byly obzvláště expanze vůdců. Někdo tomu již musel udělat přítrž. Během několika týdnů byly vyzkoumány upgrady pro rabování a po odpadlících se jenom zaprášilo. Nikdo z nich nechtěl dělat svým soupeřům pohyblivou banku. Nehledě na vyčerpanost expanzí ...
 +
 +Najednou bylo v celém univerzu ticho. Jenom sem tam probleskl nějaký ten útok. Všechny frakce se soustředily na sběr surovin a technologický růst. Nikdo neměl zájem jít do bitvy nepřipraven. Někde mezi prvními byly technologie efektivnější těžby a pak se postupně přecházelo k více bojově zaměřeným upgradům. Kdyby kdokoliv v tuto chvíli vyrazil do boje, zřejmě by to mělo fatální následky. A pravděpodobně nejen pro cíl tohoto výpadu. Ale nikdo si nic tak odvážného nedovolil. Mohlo by to zkazit naděje na vykonání poslání. 
 +
 +První výpady ale přišly. Po objevení protosského observera Zergové na nic nečekali a vyrazili do útoku. Protossané byli připraveni. Prvních pár útoků bylo spíše ve znamení průzkumu a tu a tam malých vítězství. Když overmind svou myšlenkou zavelel k tvrdému úderu odpor Protossů již byl marný. Po několika dnech byli zealoti a dragooni nuceni ustoupit a přenechat sektor zergskému roji. 
 +
 +Na jiném místě došlo k potyčkám mezi Temnými templáři a Terranskou konfederací o několik planet strategického významu. I když bitva na začátku vypadala na skutečně ostrou, nakonec se vše vyřešilo za pomocí dohody o rozdělení planet mezi oba národy. 
 +
 +Zergové se ihned po vítězství rozhodli pro započetí mutace nové formy. Genetický kód měl být užit z tvora obývajícího právě dobytý svět. Oplýval neskutečnou obratností a rychlostí. Genetickými modifikacemi měl být jeho trup pokryt velice silným krunýřem, stejně jako u zerglingů měl být upraven jejich metabolismus a jejich tělo doplněno adrenalinovými žlázami. Stejný materiál, jako je použit na zmíněné krunýře se měl objevit i u drápů a tesáků tak, aby velice jednoduše prošly skrze plátování težké techniky. 
 +
 +Jednotky tajných operací militaristické skupiny Synové Korhálu ale započatý experiment velice rychle objevili a okamžitě se pustili do útoku na planety, na kterých se ukrývaly Úly, které pokračovaly v mutování. 
 +
 +Protossané si velice rychle uvědomili hrozbu, kterou by nový tvor přinesl pro celé univerzum a i přestože právě prohráli bitvu, poslal jejich prétor, nevědom si v té chvíli, co svému národu přinese, své jednotky k zoufalé podpoře útočící odnože terranů. A to zergy samozřejmě pořádně naštvalo. V následujících par hodinách získaly speciální útočné skupiny nevídaný úspěch. Podařilo se jim proniknout až do vnitřní kolonie a zabít jednoho z cerebratů. I přes dočasné ochromení Zergů se podařilo útoky odrazit, ovšem s velkými ztrátami hlavně na svém projektu. Vděčni za přežití ovšem mohou být také díky náhlým bratrovražedným soubojům právě mezi Protossany a Temnými Templáři. 
 +
 +Hnáni nenávistí a touhou po odplatě za padlého cerebrata, zerglingové a hydraliskové začali zaplavovat nově nalezené expanze "prvorozených". Ušetřen nezůstal jediný kmen. Mnoho hrdinů padlo. Přežilo jen pár nejhouževnatějších, kteří se schovali na odlehlých expanzích a vydělávali pouze na partyzánské útoky. Tímto tento národ hrdých Protossů v podstatě padl. 
 +
 +Díky ziskům nových území opět mocný overmind rozhodl pro pokračování v transmutaci dokonalého zabijáka. To samozřejmě již Terrané čekali a jejich dominium, které od posledních bitev shromáždilo až neskutečnou armádu, vybavenou velice kvalitními technologiemi. Nastala velice dlouhá bitva. Mnoho tisícovek životů bylo zmařeno za záchranu vesmíru před ohavnou rasou. 
 +Když úspěch spojených sil Terranské konfederace a odpadlých Protosských vojenských sil stále nepřicházel, do hry se vložili také Synové Korhálu a poprvé bojovalo lidské pokolení kompletně bok po boku. Temní Templáři uviděli možnost velkého zisku a zatímco se útoky Terranů soustředily proti roji, Temní začali ohlodávat prakticky nebráněné expanze Terranů. 
 +
 +Po dlouhých a zničujících bojích se spojenými vojsky Terranských frakcí a Protossanů byli nakonec Zergové nuceni kapitulovat. Během následujících dní Temní Templáři využili svých zisků a začali pracovat na svém přísně tajném projektu. Což se samozřejmě spojeným terranským armádam nelíbilo. Ve chvíli, kdy vyrazili do útoku, pustili se Zergové do posledních transmutací ke stvoření Dokonalé formy... 
 
vek9.txt · Poslední úprava: 07.05.2013 20:25 (upraveno mimo DokuWiki)
 
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki